(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes benz c class (Nr 6128436)

Marka i model:

mercedes benz 220 2014

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2944.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

18 cze 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Od 20 cze 2020 do 25 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.