Mercedes-Benz C-Class (Nr 6434561)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W204/S204 (2007 - 2012) Kombi 5-Türig
Długość
459 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1810 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1810 kg
Dystans: 2781 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Conil De La Frontera

Od 1 paź 2020 do 2 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.