Mercedes-Benz C-Class (Nr 6558368)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Sedan 4-Doors
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1665 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1665 kg
Dystans: 5293 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 30 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.