Mercedes-Benz C-Class (Nr 6969470)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W204/S204/C204 [restyling] (2011 - 2015) Kombi 5-Türig
Długość
460 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1650 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1650 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Falkensee

2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

16 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.