(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz C-Class (Nr 7427764)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 (2014 - 2018) AMG Sedan 4-Türig
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1710 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1710 kg
Dystans
2956 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Izmir, Izmir

Od 15 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Leverkusen

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.