Mercedes-Benz C-Class (Nr 7530166)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Coupe 2-Doors
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1597 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1597 kg
Dystans
2128 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Plymouth, Plymouth

Od 1 lip 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.