Mercedes-Benz C-Class x 4 (Nr 6711503)

Mercedes-Benz C-Class x 4
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W202/S202 [restyling] (1997 - 2001) Sedan 4-Doors
Długość
451 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1495 kg
4
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 5980 kg
Dystans 728 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 27 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Antwerpia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.