Mercedes-Benz CLA-Class (Nr 6681357)

Mercedes-Benz CLA-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLA-Class C118 (2019 - 2020) Familiar 5-Puertas
Długość
468 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1750 kg
Dystans 2109 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 1 gru 2020 do 9 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Granada

Od 9 gru 2020 do 17 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.