(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes benz clase A (Nr 6067647)

mercedes benz clase A

Marka i model:

mercedes benz clase A A200

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1388.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 20 lip 2020 do 21 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Gavà

Od 24 lip 2020 do 25 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.