Mercedes-Benz E-Class (Nr 6484684)

Mercedes-Benz E-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz E-Class W211/S211 (2002 - 2006) Kombi 5-Türig
Długość
485 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1880 kg
Dystans: 3180 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Troisdorf

2 lis 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Muğla, İskele

6 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.