(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 7095235)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W123 (1975 - 1986) Sedan
Długość
472 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1482 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1482 kg
Dystans
2661 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Gogolin Miasto

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.