Mercedes-Benz E-Class (Nr 7194099)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W213/S213/C238/A238 (2016 - 2020) Sedan 4-Türig
Długość
492 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1765 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1765 kg
Dystans
4347 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 25 cze 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, الإسكندرية, Aleksandria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.