(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 7587457)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W211/S211 (2002 - 2006) Wagon 5-Doors
Długość
485 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1750 kg
Dystans
4793 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

14 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Iran, Teheran, Teheran

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.