Mercedes-Benz E-Class x 10 (Nr 6484750)

Mercedes-Benz E-Class x 10
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz E-Class W213/S213/C238/A238 (2016 - 2020) Sedan 4-Türig
Długość
492 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1925 kg
10
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 19250 kg
Dystans: 4738 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.