(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz GL-Class (Nr 7207470)

Mercedes-Benz GL-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz GL-Class X164 (2006 - 2009) SUV
Długość
508 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
184 cm
ok.
2500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2500 kg
Dystans
2321 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

3 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

8 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.