Mercedes-Benz GLA-Class (Nr 6468198)

Mercedes-Benz GLA-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz GLA-Class X156 [restyling] (2017 - 2020) Crossover 5-Puertas
Długość
442 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1595 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1595 kg
Dystans: 1085 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toscana, Florencia

Od 21 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 paź 2020 do 11 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.