(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz GLC (Nr 4600937)

Mercedes Benz GLC

Marka i model:

Mercedes Benz GLC

Waga w kg (łączna):

1890

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1964.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.