(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz GLC (Nr 5195874)

Mercedes Benz GLC

Marka i model:

Mercedes Benz, GLC

Waga w kg (łączna):

1850

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1556.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Naples

Od 8 sie 2020 do 10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Siegen

Od 17 sie 2020 do 18 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.