(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz Glc 300 (Nr 6422543)

Mercedes Benz Glc 300
Waga Sztuk:
Mercedes Benz Glc 300
Długość
500 cm
ok. 2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2000 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Macedonia, Skopje, Skopje

Od 24 wrz 2020 do 18 lis 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Texas City

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.