Mercedes-Benz GLE-Class (Nr 7653879)

Mercedes-Benz GLE-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz GLE-Class W166/C292 (2015 - 2020) Coupe crossover 5-Doors
Długość
490 cm
Szerokość
200 cm
Wysokość
173 cm
ok.
2215 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2215 kg
Dystans
4613 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Pohjois-Suomi, Ylivieska

Od 6 lip 2021 do 10 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Benalmádena

Od 23 lip 2021 do 26 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.