(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz ML (Nr 5210758)

Mercedes Benz ML

Marka i model:

Mercedes Benz ML

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 999.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Huesca

8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.