Mercedes-Benz ML 63 (Nr 7687358)

Mercedes-Benz ML 63
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz ML 63
Długość
482 cm
ok.
2310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2310 kg
Dystans
1346 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Canton Of Zug, Zug

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

6 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.