(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz S-280 (Nr 5294774)

Mercedes Benz S-280

Marka i model:

Mercedes Benz S-280

Waga w kg (łączna):

1000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2852.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 28 lis 2019 do 19 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 9 gru 2019 do 20 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.