Mercedes-Benz S-Class (Nr 6737166)

Mercedes-Benz S-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz S-Class W140/C140 [restyling] (1994 - 1996) Sedan
Długość
521 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
148 cm
ok. 2190 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2190 kg
Dystans 363 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

Od 26 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Castelo Branco

Od 26 paź 2020 do 29 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.