(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz S-Class (Nr 6768704)

Waga Sztuk:
Mercedes-Benz S-Class W140/C140 (1991 - 1993) Sedan
Długość
521 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
149 cm
ok. 2190 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2190 kg
Dystans 638 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 2 lis 2020 do 14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.