(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz SL-Class (Nr 6470236)

Mercedes-Benz SL-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz SL-Class R129 (1989 - 1993) Roadster
Długość
449 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
129 cm
ok. 1910 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1910 kg
Dystans: 2719 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 1 wrz 2020 do 18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Nordland, Sortland

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.