(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz SL-Class (Nr 7030842)

Mercedes-Benz SL-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz SL-Class R129 [restyling] (1995 - 1998) Roadster
Długość
449 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1897 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1897 kg
Dystans
1103 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Vinaròs

Od 14 gru 2020 do 19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Moraña

Od 16 gru 2020 do 22 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.