Mercedes-Benz SL-Class (Nr 7556082)

Mercedes-Benz SL-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz SL-Class R129 (1989 - 1993) Roadster
Długość
449 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1910 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1910 kg
Dystans
1895 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 18 kwi 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Contae Loch Garman, Ford

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.