(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz Vito (Nr 6679911)

Mercedes-Benz Vito
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz Vito W638 (1996 - 2003) Mixto minivan 4-Puertas
Długość
466 cm
Szerokość
188 cm
Wysokość
184 cm
ok. 1940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1940 kg
Dystans 1953 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Gistel

Od 3 lis 2020 do 4 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Caravaca De La Cruz

Od 17 lis 2020 do 18 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.