Mercedes-Benz Vito (Nr 7515430)

Mercedes-Benz Vito
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz Vito W447 (2014 - 2020) Mixto minivan 4-Türig
Długość
537 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
191 cm
ok.
1805 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1805 kg
Dystans
2483 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Gemeinde Klein-Neusiedl

Od 21 lut 2040 do 31 mar 2040

Adres i termin dostawy

Turcja, Mersin, Mersin

Od 31 mar 2040 do 15 cze 2040

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.