(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 16:42

mercedes c

(Nr 2405580)

Marka i model:

mercedes c

Waga w kg (łączna):

15600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1128.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

22 lut 2018

Adres i termin dostawy

Świecko, 69-100, Polska

Termin elastyczny