(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes c (Nr 5546815)

mercedes c

Marka i model:

mercedes c

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 674.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

11 lut 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

11 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.