(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 10:19

mercedes c klasa

(Nr 2252724)
mercedes c klasa

Marka i model:

mercedes c klasa

Waga w kg (łączna):

1470.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1501.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Cuneo, 12100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny