(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 19:52

MERCEDES C180 (Nr 2746904)

MERCEDES C180

Marka i model:

MERCEDES C180

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1100.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Algeciras, Hiszpania

Termin elastyczny