(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes c220 (Nr 5387866)

Mercedes c220

Marka i model:

Mercedes c220

Waga w kg (łączna):

1900

Budżet zlecenia [€]:

12000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2011

Dystans: 2465.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 9 lis 2019 do 3 gru 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.