(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 10:27

Mercedes Cabrio (Nr 2420080)

Mercedes Cabrio

Marka i model:

Mercedes Benz SL R231

Waga w kg (łączna):

1795.00

Budżet zlecenia [€]:

80000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dortmund, 44139, Niemcy

20 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

27 kwi 2018