(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes cla 2019 (Nr 4913610)

Mercedes cla 2019

Marka i model:

Mercedes cla

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4097.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 15 sty 2020 do 15 lut 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Moskwa, Moskwa

Od 16 lut 2020 do 16 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.