(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes clase c (Nr 6070881)

Marka i model:

Mercedes clase c

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 948.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, A Coruña

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.