(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 20:27

mercedes e 280 w 124

(Nr 2122398)
mercedes e 280 w 124

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 551.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Almería, Hiszpania

Termin elastyczny