(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes G 500 (Nr 6178343)

Marka i model:

Mercedes Benz G 500

Waga w kg (łączna):

2429

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4699.00 km

Adres i termin nadania

Armenia, Erywań, Erywań

Od 11 lip 2020 do 25 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.