(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 20:28

Mercedes gle350

(Nr 2332988)
Mercedes gle350

Marka i model:

Mercedes gle350

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1071.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ketzin/Havel, 14669, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, 10431, Wielka Brytania

Termin elastyczny