(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 17:34

mercedes glk (Nr 2417976)

mercedes glk

Marka i model:

mercedes glk

Waga w kg (łączna):

1880.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1444.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Norymberga, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny