(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes ml (Nr 5020510)

mercedes ml

Marka i model:

merdeces ml

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2247.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 16 wrz 2019 do 7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.