Mercedes ML (Nr 5726002)

Mercedes ML

Marka i model:

Mercedes ML

Waga w kg (łączna):

2100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2068.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Neapol

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.