(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 12:30

Mercedes s klasa w220

(Nr 2161674)
Mercedes s klasa w220

Marka i model:

Mercedes w220 s klasa

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 414.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lisięcice, 48-118, Polska

Od 18 lis 2017 do 19 lis 2017

Adres i termin dostawy

Ciecierzyce, 66-446, Polska

Termin elastyczny