(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes S klasse (Nr 5668751)

Mercedes S klasse

Marka i model:

Mercedes S 320 L CDI

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2403.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

Od 1 cze 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Κρήτης, Retimno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.