mercedes S-Klasse , CLS350 (Nr 6245574)

Marka i model:

mercedes S-Klasse und CLS350

Waga w kg (łączna):

3300

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 259.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

1 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.