(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes s203 (Nr 4934622)

Marka i model:

Mercedes-Benz C-Klasse s203 kombi

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1160.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kevelaer

Od 21 sie 2019 do 22 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Chwaszczyno

Od 23 sie 2019 do 26 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.