(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes SL 129 - Bremerhaven do Düsseldorf (Nr 4190953)

Marka i model:

Mercedes SL R129

Waga w kg (łączna):

1900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 352.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.