(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Sprinter (Nr 5695831)

Marka i model:

Mercedes Sprinter

Waga w kg (łączna):

2300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3067.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Piła

Od 10 sty 2020 do 13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.